Mali geniusze | Nasze oddziały
15830
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15830,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Żłobek niepubliczny Mali Geniusze

ul. Kopernika 3A, osiedle Bema Białystok.

„Pomóż mi samemu to zrobić…” – słowa Marii Montessori trafiają do naszych serc. Dzieci, nawet te najmłodsze potrzebują bowiem  wsparcia w swojej twórczej energii, ale pomoc ta nie powinna wyręczać ich w tym , co potrafią zrobić samodzielnie. Takimi zasadami kieruje się nasz żłobek „Mali Geniusze I”, znajdujący się na ul. Kopernika w Białymstoku. Pragniemy wychowywać dzieci w taki sposób, aby odkrywały w sobie potrzebę bycia „Wielkimi”, ale z zawsze towarzyszącym uśmiechem na twarzy, z poczuciem, jak ważne są relacje z innymi.  Żłobek powstał w ramach programu „Maluch 2016” we współpracy z Politechniką Białostocką i stąd na naszych ścianach pojawili się Mali Naukowcy:  budowniczy, astronom, matematyk, chemik…Sympatyczne postaci spoglądają na naszych podopiecznych i inspirują do odkrywania własnych możliwości. Przestrzeń – zgodnie z zasadami Marii Montessori – jest bezpieczna i przyjemna dla dzieci. Drewniane zabawki, minimalizm i estetyka, która nie dostarcza dzieciom nadmiaru bodźców – pomagają rozwijać się w sposób indywidualny, wykorzystujący potencjał maluchów. Biały kolor ścian skontrastowany z mocniejszymi akcentami granatu, czerwieni i koloru niebieskiego stanowi tło dla drewnianych mebli i pomocy dydaktycznych i jest cechą wyróżniającą placówkę na Kopernika. Kolory te nie zostały wybrane przypadkowo, ponieważ – jak dowodzą badania – wpływają one pozytywnie na zachowanie maluchów.  W naszym żłobku codziennie spotykamy się razem, aby odkrywać w dzieciach kolejne etapy rozwoju, aby wydobyć z nich to, co zechcą nam pokazać.  Szacunek dla najmłodszych to uważne i pełne miłości przyglądanie się Małym Geniuszom, którym  przekazać chcemy wiarę w swoje niepowtarzalne istnienie. Pragniemy też przygotować ich do  nowej, wspaniałej przygody w przedszkolu i mamy nadzieję, że nasz żłobek pozostanie w ich pamięci.

Żłobek Niepubliczny Mali Geniusze II

ul. Sybiraków 14, osiedle Piasta Białystok.

Wychować małego człowieka… Jest to zadanie trudne i wymagające zarówno dla Rodziców, jak i dla opiekunów. Również dla samego dziecka – stawanie się dojrzałą osobą – to zajęcie na całe życie. Marzeniem naszym jest starać się pokazywać maluszkom wysokie cele, ale pragniemy wprowadzać je w świat edukacji umiejętnie, w sposób szanujący indywidualność każdego z naszych podopiecznych, a przede wszystkim – zapewnić im czas beztroskiej zabawy. W nowym oddziale „Mali Geniusze II” stworzyliśmy  przestrzeń przyjazną dla najmłodszych, w której odkryją kolorowe kształty heksagonów, poznają pierwsze liczby, znajdą radość w wielu wspaniałych zajęciach dydaktycznych, zabawach odkrywających kosmos, matematykę, wiedzę o tym, jak będąc „małym”, stać się – „Wielkim”. Żłobek na Sybiraków – to miejsce stworzone dla małych odkrywców, a ciekawy industrialny wystrój w połączeniu z naturalnym jasnym drewnem zabawek, zabierze malucha w świat wyobraźni  o tym, co nieznane. Naturalna i pobudzająca do kreatywności kolorystyka z mocnymi akcentami czerwonych i niebieskich „półek – domków”, zaprojektowana została zgodnie z ideami Marii Montessori, której podejście do nauczania, pełne wiedzy i mądrości staramy się naśladować. Wspierajmy nasze dzieci w zrobieniu wielkiego kroku w stronę tworzenia własnej osobowości, nawet jeśli tym krokiem będzie mały krok w świat zabawy w żłobku. Te pierwsze chwile spędzą nasze pociechy w miejscu, w którym pomagamy życiu i wychowujemy do radości bycia ze sobą. Zapewniamy atmosferę pełną zrozumienia dla każdego dziecka, dla jego niepowtarzalnych cech, z których wydobyć chcemy uśmiech Małego Geniusza.